Zobrazit on line
OnePage

STAVÍME ŠKOLU V INDII

INDICKÉ ZPRÁVY 

 

ještě Litomyšl | MISSION POSSIBLE | Intro

 

Milí přátelé, vítejte na první stránce Indických zpráv. Pokud mi dovolí má situace na cestách, čas, půjde elektřina a WI-FI signál bude dostačující, ráda se s vámi podělím o své zážitky, fotky a přemýšlení. Na těchto stránkách bude více prostoru. Pro kratší zprávy  budu používat What's App. Vlastně netuším pořádně, co mi podmínky v Indii umožní, a tak volím různé cesty pro posílání zpráv. Buďte svobodní jakoukoli skupinu opustit. Vyberte si, co vám bude vyhovovat. S těmi, kteří vydrží, se těším na sdílení dobrodružství na cestách s Pánem Bohem. Budu vděčná, když přidáte i své modlitby.

Proč zrovna já a kam to bude?

Na konci listopadu 2018 přišla nečekaná změna v mém profesním životě. Byl to pro mne nelehký rok, a tak mne napadlo, že než se vydám na svou další pracovní "štaci", využiji poskytnutý čas a odjedu na nějaký čas jako dobrovolník do zahraničí. Dělat něco jiného, promyslet věci i hledat co dál. Takový malý "manažerský" restart. Moje přemýšlení směřovalo původně k Izraeli.
Do těch všech změn a zařizování, které se udály během několika dní, přišla nabídka, zda nechci na 2 měsíce jet učit angličtinu do indické školy v Biháru. Bylo potřeba se brzo rozhodnout, plánovala se výprava a kupovaly letenky. Řekla jsem: "s důvěrou v Boží pomoc ANO." Na cestu mne svými modlitbami vyprovodily tři sbory Církve bratrské: můj domovský v Litomyšli, Praha XIII a Náchod.

U zrodu projektu v roce 2013 stála právě Třináctka. Podařilo se jim za podpory mnoha dobrovolných dárců a pracovníků v chudém indickém státě Bihár v Madhubani vybudovat základní školu. Během let se k nim přidali další, kteří nějakým způsobem podporují provoz této školy.  Náchodský sbor Církve bratrské by rád pro děti, které zůstávají přes týden ve škole, vystavěl internát. Na škole probíhá běžná výuka. Dnes je v ní okolo 160 dětí. S dětmi, které přes týden ve škole zůstávají, je po odpolednech možnost mluvit o Bibli, Ježíši, hrát hry a vůbec se starat o nějaký smysluplný program. 

To bude tedy mé místo do Velikonoc. Odlétám 14. února s Martinem, který jede na krátší dobu než já a v Madhubani již byl. Letíme přes Kijev do Nového Dillí, pak vnitrostátní linkou do Patny. Nakonec nás čeká šestihodinová cesta autobusem na místo. 

Úplně nevím, co mne čeká, jak budu zdravotně reagovat na změny, jak se vyrovnám s nepohodlím, cizí kulturou a velice chudým krajem, ale doufám, že mne Pán Bůh bude provázet a moje služba na místě bude k požehnání. 

Poděkování:
Děkuji všem, kteří mou cestu podpořili finančně, modlitbami, radami a vším,
z čeho mohu brát užitek a věřím, že i děti ve škole. 

Napište mi, potěší mne to.
email: ja.macish@gmail.com nebo What's App: +420 604 535 776

Nechcete již nadále odebírat tyto e-maily?
To je v pořádku. Odhlásit se můžete zde

facebook

Stavíme školu v Indii                     CB Praha 13                   CB Náchod                       CB Litomyšl