Zobrazit on line
OnePage

S RESPEKTEM K MINULOSTI  -  V LITOMYŠLI A NA SVITAVSKU DOMA 
VE SLUŽBĚ VŠEM  -  OTEVŘENI ROZHOVORU  -  S NADĚJÍ DO BUDOUCNOSTI

Z minulé neděle Vám všem vezu pozdravení z Frýdku Místku a od bratra kazatele Petra Kučery. Minulé pondělí jsme s učiteli besídky, vedoucími dorostu a Hobita měli za kostelem společnou chvíli kolem stolu. Skvělá kuchařská schopnost Andreje Kašického zajistila dobré pochutnání všem, kterým jsme chtěli poděkovat za jejich práci a dát příležitost k tomu, aby byli spolu. Rodí se totiž už podzimní kalendář, dohadují se termíny už i na příští jaro. Pár fotek je níže.
V kostele cvičí nové těleso, je radost je poslouchat, nějaké veřejné vystoupení uzraje. Taky se v Litomyšli na chvilku mihnul Daniel Smetana, rád jsem jej přivítal. 

Povedlo se ukončit studium Pavovi Kušnierikovi, tak blahopřejeme a myslíme na Katku Mackovou a Kláru Bubeníčkovou a jejich další studium. Do magisterského studia nakročila taky Jana Kašická. Svitavští chystají svoje volby vedení stanice. Vytrvale také chystají english camp na toto léto.  

Iveta Boštíkova měla několik dobrých dní. V úterý čeká další dávku léků v Brně. Třpělivě prosíme o Boží smilování. Pán Bůh může udělat všechno! Informace i možnost zapojení do modliteb najdete zde:  Tady se také můžete přihlásit do modlitebního řetězu. Pokud se chcete více zapojit, kontaktujte bratra Tomáše Rejmana, který pomoc koordinuje.

- - -

Je nás už třicet sedm, kteří odebíráme tento dopis. Posíláme ale tento dopis jen těm, kteří projeví zájem o zasílání tím, že napíší  "Mám zájem o zasílání sborového zpravodaje" na email daniel@novykostel.cz  Pokud víte, že má ještě někdo zájem, povzbuďte jej. Také Vás všechny začnu obcházet s prohlášením, které dá souhlas s nakládáním s Vašimi adresami a daty. Souhlas bude dáván na pět let a kdykoliv jej můžete odvolat.  

Zdravím všechny a těším se v neděli na viděnou s těmi, kteří budou s námi v Chrudimi. Povezeme Vaše pozdravy. V Novém kostele povede modlitební chvíli bratr Andrej Kašický. Váš Daniel.

OZNÁMENÍ

17.6.2018 v 9:30 na 3. neděli po sv. Trojici,  vede modlitební chvíli bratr Andrej Kašický. Jsme na návštěvě v Chrudimi, v 9:00 sloužíme zpěvem a Slovem ve sboru ve Filištínské ulici. 

Úterý 19.6.2018 v 19:00 Ekumenická biblická hodina v Husově sboru na Toulovcově náměstí, vede ji bratr Štěpán Klásek, na řadě je prorok Jonáš

Čtvrtek 21.6.2018 v 17:30 chvíle k modlitbám v Novém kostele
17:00 (pozor: o půl hodiny dříve) ve Svitavách, setkání u ohniště se sborem ČCE, slovo z knihy Kazatel 4:13nn

Pátek 22.6.2018 v 17:00 setkání mládeže

Sobota 23.6.2018 ve 14:30
se zastaví v Novém kostele návštěva bratří a sester z ČCE Dobříš

24.6.2018 v 9:30 na 4. neděli po sv. Trojici, Bohoslužby v Novém kostele, káže bratr kazatel Zdeněk Vojtíšek
9:30 ve Svitavách, v penzionu Oáza, slouží br. Matyáš Hájek

Do kalendáře - upravené termíny: 
28.6.2018 v 17:00 v kostele Rozeslání sv. apoštolů - Poděkování za školní rok a prosby za prázdniny

1.7.2018 Návštěva bratra Petra Rause z Rady CB, odpoledne na Růžovém paloučku
5.7.2018 Mše Smetanovy Litomyšle, slouží br. Tomáš Halík
6.7.2018 v 10:00 Připomínka Mistra Jana Husa s Večeří Páně (slouží slovem vikář ČCE Jan Hrudka a u Pánova stolu Daniel Kvasnička)

Nahrávka kázání z našich bohoslužeb z minulé neděle a další video z minivýkladů, které se šíří po internetu. Na stejném kanálu je také nahrávka z přednášky Petry Procházkové.

Znáte Ameňáky? To je křesťanská verze Kameňáků, tedy vtipů, které rozlousknou i tvrdou duši: 

Svitavští chystají English camp ve Vysokém Poli u Dětřichova v termínu 14.-21.7.2018. Přihlášky a informace jsou zde

Hobití tábor bude ve Vranicích 20.-26.8.2018

Ve stejném termínu, jako tábor Hobitů, je v Litomyšli soustředění pěveckého sboru Effatha.

Prosíme o modlitby!

 

 

Povídej, naslouchám!
Život je k neunesení? Cítíte se sami? Nejde to ve dvou? Není to na diagnózu, ale ani na sdílení s nejbližšími? Dlouho už stůněte? Potřebujete konzultaci? Ocenili byste chvilku střízlivého rozhovoru? Rádi byste, aby se někdo ptal po směru vašich myšlenek?   To je přesně to, co nabízí čtveřice žen a jeden muž s terapeutickými zkušenostmi a odpovídajícím vzděláním od psychologie přes teologii až po sociální práce.   Poradenská činnost je poskytována zásadně bezplatně a diskrétně pro širokou veřejnost v Novém kostele Církve bratrské. Služba naslouchání a rozhovoru je poskytována bez rozdílu věku a bez ohledu na vyznání. A úplně stejně tak i lidem bez vyznání.  
Každé úterý od 13.00 – 16. 00, případně dle domluvy v Novém kostele v Litomyšli, Svitavská 1222, případně dle domluvy. Do poradny je možné objednat se na telefonu: 733 619 141 a na emailu: poradna@novykostel.cz 

 
 

Občanská poradna v Novém kostele poskytuje služby v úterý od 13:00 do 16:00 hodin. Klienti se objednávají na telefonech 461 723 758 a 731 604 683. Službu poskytuje Oblastní Charita v Poličce.

Sanace rodiny, Farní Charita v Litomyšli, prosí o spolupráci při pomoci potřebným rodinám. Můžete se na Sanaci rodiny obracet s jakýmkoliv materiálem, stačí se dotázat. Vždy se obracejte na Radka Bořka 734 642 312 

Podpora pěstounských rodin, sestra Dagmar Stříteská, hledá nové pěstouny či kontakty, ze kterých by mohli vyrůst noví pěstouni. Adresa: ppr@lit.cz a tel: 739 344 699 a 734 367 

Kontakty: Nový kostel Církve bratrské, kazatel Daniel Kvasnička, Moravská 1222, 570 01 Litomyšl. Telefon (služební): 733 619 141, mobil: 604 947 739; Email: daniel@novykostel.cz a internetové stránky www.novykostel.cz a web kazatele s texty kázání www.nabeton.info Život sboru, jednotlivé akce a provoz Nového kostela jsou financovány z příspěvků a darů. Skládáme se v pravidelných měsíčních příspěvcích zasílaných na bankovní účet sboru ve FIO bance (2700275346/2010) nebo v jednotlivých částkách sbírek do schránky u vchodu do kostela. Všem dárcům, pravidelným i mimořádným, velice děkujeme. Zprávy o našem hospodaření budeme vhodným způsobem průběžně zveřejňovat.
facebook
twitter

Nechcete již nadále odebírat tyto e-maily?
To nás mrzí. Odhlásit se můžete zde