Zobrazit on line
OnePage

S RESPEKTEM K MINULOSTI  -  V LITOMYŠLI A NA SVITAVSKU DOMA 
VE SLUŽBĚ VŠEM  -  OTEVŘENI ROZHOVORU  -  S NADĚJÍ DO BUDOUCNOSTI

Jedeme na návštěvu do Velké Lhoty. Děti jsou tam už od soboty. Zítra tam budeme pozdravovat. To, že jedeme pryč, neznamená, že není bohoslužba v Novém kostele. Je pravidelně v 9:30 a stejně tak je bohoslužba ve svitavské Fabrice, také v 9:30 dopoledne. Text a kázání z minulé neděle v Proseči (zaznělo také před čtrnácti dny ve Fabrice ve Svitavách) je vyvěšeno nabeton.info Přivážím také pozdravy z Moravské Třebové, kde jsem byl ve středu. A jako mládež a kazatel vezeme pozdravy z České Třebové, kde jsme byli v pátek. Pozdravují také bratři a sestry z Prahy Soukenické, kde jsme měli setkání statutárních zástupců sborů.

Dobrá a velká zpráva: Máme "Společný souhlas se stavbou", tedy stavební povolení, že smíme na městském pozemku stavět a může odstartovat výběr zhotovitele stavby. 

Jsou ale i horší zprávy. O jedné se dá mluvit už nahlas. Napsali Rob a Janny, naši holandští přátelé, že je Rob v péči lékařů s nepříjemnou diagnózou. Myslete na ně, prosím. A myslete na sebe navzájem a povzbuzujte se. Je to třeba.

Myslím, že jsme si neudělali ostudu dílem seriálu, který byl vysílán minulou neděli. V záznamu jej najdete v archivu na ČT pod názvem "Rodina je nejvíc!" s Jendou a Kristýnkou Boštíkovými.

Modlete se za ty, kdo se připravují ke křtu Paťu Holíkovou a Matěje Rouska. Myslete na naši misionářku Janu Mackovou, která v Indii udělala za týden neuvěřitelný kus práce. Pokud Vám nepřišel její zpravodaj, napište nám. 

Váš Daniel

 

 
OZNÁMENÍ

24.2.2019 v 9:30 Bohoslužby v Novém kostele, (šedesát dní do Velikonoc) káže bratr kazatel David Beňa na text z Lukášova evangelia 11:1-4 O modlitbě Páně. Daniel Kvasnička slouží na Velké Lhotě spolu s návštěvou Litomyšlských.
9:30 bohoslužby ve Svitavách v KC Fabrika se službou bratra Bohuslava Soudka
 
Pondělí 25.2.2019 (Klub Hobit po výjezdu zřejmě nebude)
Klub UP - studentský klub
- bude na Zámeckém návrší v Litomyšli na festivalu "Nakopněte svou školu" a pokud by někdo potřeboval konzultaci, zpověď, přípravu ke křtu či cokoliv, volejte Daniele (733 619 141)

Úterý 26.2.2019 v 19:00 Biblická hodina, čteme pátou kapitolu Knihy Zjevení

Čtvrtek 28.2.2019 v 18:00 Setkání k modlitbám u Boštíků ve Svitavách

Pátek 1.3.2019 v 15:30 Samorost
17:30 Klub UP Představ si!
(11. díl)

3.3.2019 v 9:30 Bohoslužby v Novém kostele, slavíme Večeři Pánovu, káže Daniel Kvasnička 
14:30 Ekumenická bohoslužba v Budislavi

24.3.2019 ve 12:30 (společný oběd) Výroční členské shromáždění s jednáním o životě sboru, o výroční zprávě; schválení rozpočtu sboru na rok 2019 a volba staršovstva 2019-2022, jmenování revizorů a jmenování delegáta na konferenci CB v Praze 

Používáte síť CB? A přišly Vám dobropisy na T-Mobile? Měly by Vám přijít také SMS zprávy: Dobry den, Vasi fakturu za leden jsme prepocitali a na chybne nauctovanou castku jsme vystavili dobropis. Prosime, uhradte tedy rozdil faktury a dobropisu. V pripade, ze jste si jako formu uhrady zvolil inkaso, nemusite se o nic starat, o inkaso pozadame ve Vasi bance. Dekujeme za pochopeni, T-Mobile ( a Jana Macková)

Pošlete ještě nějaký náhradní projekt na tříletou podporu v oblasti misie. První dorazil díky garantovi Martinu Jindrovi. Návrh podává misijní organizace A Rocha. K vidění je na našem sborovém webu, stejně tak i na nástěnce ve vestibulu. Druhý dorazil minulý týden. Podává je organizace Young Life z Brna. Garantem bude sestra Hana Hájková. Je v příloze a příští týden bude na nástěnce i na webu. Do 3.3.2019 je čas ještě psát, pravidla pro podávání jsou také na sborovém webu.

Ahoj kempaři! Přestože venku ještě mrzne, tak téma EC Live 2019 a termín 13.-20.7.2019 už jsou na světě. Jako každý rok za námi v létě na Vysoké Pole samozřejmě přijedou Američani – a tentokrát jich bude dokonce rekordních šestnáct! Čeká nás toho hodně. V rámci našeho mysteriózního tématu budeme hledat nejen odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec (a to i přestože náš kemp nebude v pořadí čtyřicátý druhý, ale třináctý). Čekají nás totiž také hry, zajímaví hosté, worshopy a – last but not least – výuka angličtiny plná zážitků.

Už není tajemstvím, že letošní téma je Mystery. To i spoustu zajímavých věcí s námi můžete zjišťovat na facebooku, kde nás najdete pod jménem EC Live, nebo na našich webových stránkách eclive.cz. Zde je zároveň již spuštěna registrace, takže neváhejte a zajistěte si své místo na letošním záhadném kempu. První z Vás se už rozhodli jít příkladem, ostatních přihlášek už se nemůžeme dočkat! Neváhejte a přihlaste se také, ať je nás v létě na řešení základní otázku života, vesmíru a vůbec víc než myší.Těšíme se na Vás! Přípravný tým EC Live

 

Povídej, naslouchám!
Život je k neunesení? Cítíte se sami? Nejde to ve dvou? Není to na diagnózu, ale ani na sdílení s nejbližšími? Dlouho už stůněte? Potřebujete konzultaci? Ocenili byste chvilku střízlivého rozhovoru? Rádi byste, aby se někdo ptal po směru vašich myšlenek?   To je přesně to, co nabízí čtveřice žen a jeden muž s terapeutickými zkušenostmi a odpovídajícím vzděláním od psychologie přes teologii až po sociální práce. Poradenská činnost je poskytována zásadně bezplatně a diskrétně pro širokou veřejnost v Novém kostele Církve bratrské. Služba naslouchání a rozhovoru je poskytována bez rozdílu věku a bez ohledu na vyznání. A úplně stejně tak i lidem bez vyznání.  
Každé úterý od 13.00 – 16. 00, případně dle domluvy v Novém kostele v Litomyšli, Svitavská 1222, případně dle domluvy. Do poradny je možné objednat se na telefonu: 733 619 141 a na emailu: poradna@novykostel.cz 

 
 

Občanská poradna v Novém kostele poskytuje služby v úterý od 13:00 do 16:00 hodin. Klienti se objednávají na telefonech 461 723 758 a 731 604 683. Službu poskytuje Oblastní Charita v Poličce.

Sanace rodiny, Farní Charita v Litomyšli, prosí o spolupráci při pomoci potřebným rodinám. Můžete se na Sanaci rodiny obracet s jakýmkoliv materiálem, stačí se dotázat. Vždy se obracejte na Radka Bořka 734 642 312 

Podpora pěstounských rodin, sestra Dagmar Stříteská, hledá nové pěstouny či kontakty, ze kterých by mohli vyrůst noví pěstouni. Adresa: ppr@lit.cz a tel: 739 344 699 a 734 367 

Kontakty: Nový kostel Církve bratrské, kazatel Daniel Kvasnička, Moravská 1222, 570 01 Litomyšl. Telefon (služební): 733 619 141, mobil: 604 947 739; Email: daniel@novykostel.cz a internetové stránky www.novykostel.cz a jsem-samorost.cz web kazatele s texty kázání www.nabeton.info 

Život sboru, jednotlivé akce a provoz Nového kostela jsou financovány z příspěvků a darů. Skládáme se v pravidelných měsíčních příspěvcích zasílaných na bankovní účet sboru ve FIO bance (2700275346/2010) nebo v jednotlivých částkách sbírek do schránky u vchodu do kostela. Všem dárcům, pravidelným i mimořádným, velice děkujeme. Zprávy o našem hospodaření budeme vhodným způsobem průběžně zveřejňovat.
facebook
twitter

Nechcete již nadále odebírat tyto e-maily?
To nás mrzí. Odhlásit se můžete zde