Zobrazit on line
OnePage

S RESPEKTEM K MINULOSTI  -  V LITOMYŠLI A NA SVITAVSKU DOMA 
VE SLUŽBĚ VŠEM  -  OTEVŘENI ROZHOVORU  -  S NADĚJÍ DO BUDOUCNOSTI

Minulý víkend jsme alespoň někteří prožili v Deštném. Trochu pršelo, ale na chatě Jedlová vesele praskal oheň v krbu. Téma vedlo k otázkám nad domácí zbožností. Část sboru zase hřála krb v Novém kostele, kam se s počínajícím týdnem Archimyšle dostavila i skupinka japonských turistů. A během týdne mnozí zvídaví milovníci moderní architektury. Kostel bude pro Archimyšl otevřen i zítra do 16:30.

V létě jsme se pokusili upřesnit termíny a ceny zhotovení vzduchotechniky, protože jsme poptávali zhotovitele. A zároveň jsme po poptání ceny zjistili, že budeme potřebovat až jeden milion navíc k tomu, co jsme naspořili. Naše rozhodnutí bylo jasné - shánět mimo sbor a mimo církev. Možní donátoři nás navštívili a povzbudili nás, abychom věnovali pozornost v květnu vyhlášené výzvě v programu Operačního programu Životního prostředí. Protože se dotačním programům věnoval Andrej Kašický a kazatel sboru, staršovstvo je požádalo, aby prověřili možnosti. V úterý jsme s bratrem Andrejem Kašickým vyjeli do Prahy.  Po přípravách a konzultacích (poslední právě přímo na Státním fondu Životního prostředí v Praze 2.10.2019) je jasné, že máme rozumnou šanci získat podporu tak, abychom celý úkol větrání s rekuperací zvládli. Bratři a sestry, přátelé, potřebujeme Vaši podporu při jednání s Městem Litomyšl; Modlete se za nás při výběrových řízeních, které musíme zřejmě zopakovat podle norem a podmínek daných dotačními autoritami; Proste za to, abychom zvládli energetické audity, které musí být přiloženy k dotaci. Nebudeme plýtvat penězi na dodavatelské služby, které provázejí dotační řízení. Zvládneme drtivou většinu práce sami. Potřebujeme Vaši přízeň a může se stát, že požádáme o pomoc v jednotlivých věcech. Naším cílem je uspořit prostředky a udělat dobré dílo. Peníze, které máme a členské shromáždění je uvolnilo, použijeme na předfinancování, resp. překrytí výdajů při proplácení zálohovou platbou. Nebudeme si muset brát zřejmě ani úvěr. A pokud, pak na zajištěné vyrovnání zbytkové platby, půjčka se vrátí a za námi půjde jen krátkodobý úrok. Ale možní to ani nebude potřeba.

Každopádně v pondělním staršovstvu vybereme termín členského shromáždění (krátké po bohoslužbách) koncem října a nebo na začátku listopadu. Průběžně Vás budeme informovat.

Občas se ptáte, jak to bude v týdnu. Tak tento týden v úterý v 18:00 hodin budeme číst zase knihu Zjevení a povedeme rozhovor o všem možném. Ve slíbeném členském shromáždění se pokusíme dále a dále vysvětlovat to, co říkáme od začátku prázdnin. Misijní skupinky. Nejde o reformu scházení sboru. Staršovstvo je jako servis všem, kteří by si chtěli zkusit skupinku pro své přátele a známé. V příloze máte návrh pracovních listů pro tři setkání. Pomůžeme každému, kdo by chtěl zakládat nějakou formu scházení pro svoje známé a přátele. Ideálně je to dvojice lidí ze sboru (pro zastupitelnost v případě nemoci) či dvojice manželských párů.

Určitě se budete scházet k modlitbám a sdílení podle svých představ a zvyků. My se staršími ale chceme začít něco, co je více obráceno navenek. Taky přibude zřejmě nějaká anglická aktivita ve sboru. 

Ještě ty další fotky: V Novém kostele byl v pátek a sobotu seminář Naděje, zapsaného spolku, a taky byl Samorost, kam přišlo rekordních dvacet dětí (!) a Klub UP, naše mládež hostila Českotřebovské. Takže zase plný kostel. 

Tak zítra na viděnou! Daniel

 

OZNÁMENÍ

Neděle 6.10.2019 v 9:30 Bohoslužby v Novém kostele, slavíme Večeři Pánovu, káže bratr Matyáš Hájek
14:30 Bohoslužby v Budislavi a zároveň v kostele Povýšení sv. Kříže - kapela GoodWork

Pondělí 7.10.2019 bude odpoledne v Novém kostele Hobit: Děvčata zkrásní, protože s nimi bude kosmetička a chlapci zase staví LEGO, KLUB UP (v angličtině) se zřejmě přesune na středu. Také bude jednat už zmíněné staršovstvo

Úterý 8.10.2019 v 18:00 čteme Knihu Zjevení (návrat do příběhu) diskutujeme a sdílíme se (v češtině :-D)

Čtvrtek 10.10.2019 v 17:30 Jak hledat Boha? Svitavy, v učebně číslo 1 ve Fabrice.
Večer v 19:00 na katolické faře při Povýšení sv. Kříže je večer s P. Josefem Suchárem - Zázrak v Neratově.

Pátek 11.10.9.2019 vyjíždí Samorost na skvělý výlet do Prahy. Klub UP bude v 17:30 v pokračování "Představ si..." s Danielem K.

Neděle 12.10.2019 v 9:30 Bohoslužby v Novém kostele, káže bratr Daniel Kvasnička na text Matoušova evangelia 25:1-13. Družičky a jejich lampy
16:00 Bohoslužby ve Svitavách, Fabrika

11.-12.10.2019 Víkendovka Samorostu
12.10.2019 Koncert skupiny EFOD v kostele sv. Tomáše v Brně, uvedení nového CD
17.10.2019 Před tabulí - z indického deníku Jany Mackové
20.10.2019 Kázání Pavla Světlíka / neděle pro tuto Zemi
25.-28.10.2019 BrodFest
3.11.2019 Kázání v angličtině (Mark Potma z Prahy 11) s překladem do češtiny - navazuje na anglický víkend v Novém kostele
2.-17.11.2019 Vikář Jan Macek je na praxi v našem sboru
9.11.2019 Sobota pro manželská setkání - hosté: Daniel Soukup a Alena Scheinostová
10.11.2019 Neděle s Večeří Pánovou
17.11.2019 v 19:00 - Děkovné bohoslužby
za třicet let svobody v kostele Rozeslání sv. Apoštolů (ekumenicky)
22.-23.11.2019 Kurz pro učitele ZŠ v Novém kostele - Ústav pro studium totalitních režimů
28.11.2019 Thanksgiving - po americku s Christy Šust v Novém kostele
30.11.2019 Benefiční předvečer adventu s koncertem domácích i hostů

Aktuální číslo Brány - časopisu Církve bratrské - má článek o rodině Boštíkových. Napsala jej sestra Lída Rejmanová. Rejmanovi také vyřizují prosbu Jana Boštíka v tomto znění:
Hledáme na dlouhodobou brigádu zájemce o 3 víkendy v měsíci od pátku odpoledne do neděle odpoledne v domácnosti vozíčkáře. Důvod brigády je alternace/zástup za volno trvalé pečovatelky. Obsah brigády je zhruba: pomoc s domácností, s jídlem, s oblékáním a přesunem z/do lůžka a na invalidní vozík. Brigádník bude mít vlastní pokoj, wi-fi, v ceně stravu i ubytování. Honorář je jednorázový cca 1350 Kč á víkend čistého hotově nebo na účet. Brigádník bude mít během dne dostatek volného času. Brigádník ze Svitav může xkrát á den docházet nebo tu bydlet. Záleží na dohodě. Je potřeba pomoc i 1x během noci, lze domluvit způsob jak to zorganizovat. Preferujeme dlouhodobý brigádnický vztah. Výkon práce je město Svitavy. můžeme poskytnout reference od předešlých brigádníků. Není potřebné žádné vzdělání ani zkušenosti, pouze empatie a ochota. Nebo nabízíme 5000 Kč čistého pokud se bude jednat o každý víkend. V domácnosti je vozíčkář středního věku a jeho 9letá dcera. Zájemci hlaste se prostřednictvím emailu na bostikjan@seznam.cz a pozveme vás na osobní pohovor.
Jan Boštík

 

Povídej, naslouchám!
Život je k neunesení? Cítíte se sami? Nejde to ve dvou? Není to na diagnózu, ale ani na sdílení s nejbližšími? Dlouho už stůněte? Potřebujete konzultaci? Ocenili byste chvilku střízlivého rozhovoru? Rádi byste, aby se někdo ptal po směru vašich myšlenek?   To je přesně to, co nabízí čtveřice žen a jeden muž s terapeutickými zkušenostmi a odpovídajícím vzděláním od psychologie přes teologii až po sociální práce. Poradenská činnost je poskytována zásadně bezplatně a diskrétně pro širokou veřejnost v Novém kostele Církve bratrské. Služba naslouchání a rozhovoru je poskytována bez rozdílu věku a bez ohledu na vyznání. A úplně stejně tak i lidem bez vyznání.  
Každé úterý od 13.00 – 16. 00, případně dle domluvy v Novém kostele v Litomyšli, Svitavská 1222, případně dle domluvy. Do poradny je možné objednat se na telefonu: 733 619 141 a na emailu: poradna@novykostel.cz 

 
 

Občanská poradna v Novém kostele poskytuje služby v úterý od 13:00 do 16:00 hodin. Klienti se objednávají na telefonech 461 723 758 a 731 604 683. Službu poskytuje Oblastní Charita v Poličce.

Sanace rodiny, Farní Charita v Litomyšli, prosí o spolupráci při pomoci potřebným rodinám. Můžete se na Sanaci rodiny obracet s jakýmkoliv materiálem, stačí se dotázat. Vždy se obracejte na Radka Bořka 734 642 312 

Aktuálně: Hledáme osobního asistenta/asistentku, který by byl ochotný alespoň jednou týdně na 4 hod/denně doprovázet desetiletého chlapce s poruchou autistického spektra. Asistence by probíhala hlavně v době školní docházky (cca od 8:00 do 12:00). Jednalo by se o dopomoc během vyučování a se základními činnostmi. V případě zájmu a pro bližší informace kontaktujte Radka Bořka 734 642 312.

Podpora pěstounských rodin, sestra Dagmar Stříteská, hledá nové pěstouny či kontakty, ze kterých by mohli vyrůst noví pěstouni. Adresa: ppr@lit.cz a tel: 739 344 699 a 734 367 

Kontakty: Nový kostel Církve bratrské, kazatel Daniel Kvasnička, Moravská 1222, 570 01 Litomyšl. Telefon (služební): 733 619 141, mobil: 604 947 739; Email: daniel@novykostel.cz a internetové stránky www.novykostel.cz a jsem-samorost.cz web kazatele s texty kázání www.nabeton.info 

Život sboru, jednotlivé akce a provoz Nového kostela jsou financovány z příspěvků a darů. Skládáme se v pravidelných měsíčních příspěvcích zasílaných na bankovní účet sboru ve FIO bance (2700275346/2010) nebo v jednotlivých částkách sbírek do schránky u vchodu do kostela. Všem dárcům, pravidelným i mimořádným, velice děkujeme. Zprávy o našem hospodaření budeme vhodným způsobem průběžně zveřejňovat.
facebook
twitter

Nechcete již nadále odebírat tyto e-maily?
To nás mrzí. Odhlásit se můžete zde