Zobrazit on line
OnePage

S RESPEKTEM K MINULOSTI  -  V LITOMYŠLI A NA SVITAVSKU DOMA 
VE SLUŽBĚ VŠEM  -  OTEVŘENI ROZHOVORU  -  S NADĚJÍ DO BUDOUCNOSTI

A je červen! Rodinná neděle, program s dětmi a pro děti už začal v sobotu výletem Hobita a přespávačkou v Novém kostele. A v tu neděli zase rádi využijeme krásné prostředí farní zahrady v Semaníně. Těm, co se přihlásili, poskytne oběd tamní gril. 

Každopádně, je to příležitost k velkému poděkování těm, kteří se věnují dětem a mládeži. Hobit už skončil (chystá tábor ve Vranicích) a Samorost ještě nekončí, ten plánuje ještě velkou výpravu na rafty. Když přišli samorosťáci před týdnem před kostel po výpravě, byli znavení, ale krásní. 

Jsou i obyčejnější starosti i radosti. Nesme s Vámi Vaše nemoci, úzkosti a stáří. Potichu oslavila svoje devadesáté páté narozeniny babička Irová. Jenda Boštík už pozdravuje z LDN v Poličce, kam jej z kraje týdne převezli a někteří už za ním byli na návštěvě. V pondělí bude v Novém kostele jednat staršovstvo.

V Litomyšli v nadcházejícím týdnu proběhnou velké věci, více se dozvíte na plakátech, které jsou níže. (Podívejte se na připojené přílohy!) Příští neděli čekáme hosty a budeme společně slavit Večeři Pánovu. Bude to neděle svatodušní. Uslyšíme svědectví Bishwanatha Sahniho, kterého již trochu známe z projektu Stavíme školu v Indii a ze služby Jany Mackové v této škole. Sahni mluví skvěle česky a v Litomyšli se zdrží od neděle do úterý. Kdokoliv byste chtěl slyšet Sahniho svědectví, pozvat ho k sobě domů na kávu, oběd či večeři ozvěte se, je to výjimečná příležitost a vůbec nemusíte umět maithli, hindi nebo anglicky. Využijte příležitosti a pokud vám nevyjde pozvání domů, přidejte se ke společnému času v neděli 9.6. v Novém kostele po čas oběda. Každý si přineste něco k snědku, k dispozici bude i gril. Zůstaňte po bohoslužbě posedět a popovídat. Na případném pozvání Sahniho k vám domů a časové koordinaci se domlouvejte s Ondřejem Mackem.

Tak se těším už zítra na viděnou! Za všechny Váš Daniel.

 
Mládež a Matyáš Hájek v poslední květnový pátek zmapovali a zapsali knihovnu. Matyáš píše: Je fakt, že nemálo knih tu za moc nestoji... Cílem každopádně nebylo knihovnu zredukovat - naopak - dnešní uspořádání má být jen prvním krokem k tomu, aby se nabídka zpřehlednila a mohlo se začít výrazně rozšiřovat a propagovat ty opravdu dobré tituly - prostě aby se začala knihovna používat. Doufám, že do konce léta bude knihovna dvojnásobná a bude radost ji používat. Ve svých mládežnických letech jsem v těch knihách ležel denně - je to srdeční záležitost...

Sbírka na stavbu modlitebny v indickém Balbhadrapuru Bishwanath Sahni objíždí vesnice a města v okolí Madhubani v Indii, zvěstuje Boží slovo a pomáhá zakládat sbory. Jedno takové společenství se rozhodlo postavit modlitebnu, aby se měli křesťané kde scházet. Takovou vesnickou modlitebnou bývá hliněná, někdy zděná, zastřešená místnost, která pojme 20-30 lidí. Tu teď začali stavět křesťané v Balbhadrapuru. Naše sbírka bude předána Sahnimu s přáním, aby peníze byly použity na stavbu této modlitebny a potřeby tamní komunity křesťanů. Tady je zpráva přímo ze Sahniho klávesnice:  25.5.2019 To je pozemek z vesnice Balbhadrapuru, který jsme naplnili hlínou a po období dešťů, čili někdy v listopadu máme plán stavět modlitebnu, skoro stejné velikosti jako v Madhia. Pozemek byl hodně hluboký, hlubší než v Madhia. Položili jsme 90 traktorů hliny a zvedlo se to o necelé 4 stopy nahoru. A jeden traktor hliny stál 250inr. Děkujeme Bohu, že po dlouhé době nám se podařilo zařídit pozemek a díky vaší podpoře to bylo možné. Můžete se modlit, aby zde hodně lidí se obrátilo k Bohu. Děkujeme vám za podporu. Sahni Sbírka bude zahájena v neděli 9.6. a bude pokračovat do 30.6. Všechny peníze, které po tuto dobu budou vhozeny do pokladny v Novém kostele půjdou na tuto sbírku. Vaše dary také můžete osobně předat Milanu Nádvorníkovi nebo zaslat na účet sboru s poznámkou Indie. Děkujeme za vaši obětavost.

OZNÁMENÍ

Neděle 2.6.6019 v 9:30 Rodinná neděle v Novém kostele,  káže Daniel Kvasnička na Mtoušovo evangelium 7:13n "Široká a úzká cesta"
14:30 Ekumenické bohoslužby v Budislavi

Pondělí 3.6.2019 v 16:00 jedná staršovstvo a v 18:30 je otevřeno pro Klub UP

Úterý 4.6.2019 v 18:00 biblická hodina Číst se bude ještě jednou 12. kapitola knihy Zjevení sv. Jana.

Čtvrtek 6.6.2019 v 17:30 Skupinka k modlitbám v Novém kostele

Pátek 7.6.2019 v 15:30 Samorost a v 17:30 Klub UP s Filipem Jetmarem a Danielem
Od 19:00 pak v kostele Nalezení sv. Kříže koncertuje kapela TIMOTHY

Neděle 9.6.2019 v 9:30 Bohoslužby v Novém kostele, slavíme Večeři Páně
16:00 Bohoslužba na dvorku ve Školamyšli
, hostem je Filip Keller (ČCE) ze Svitav

Mimo akce ČKA a další aktivity je nám známo na příští období toto:
16.6.2019 navečer se uvažuje o setkání pracovníků sboru (organizační a hodpodářský tým) Upřesníme!
21.-23.6.2019 Samorost Voda
13.-20.7.2019 English Camp - Vysoké Pole
18.-25.8.2019 Tábor Samorost a Hobit

27.-29.9.2019 Víkendový pobyt sboru v Deštném s Pavlem a Hanou Černými

Ahoj kempaři! téma EC Live 2019 a termín 13.-20.7.2019 už jsou na světě. Jako každý rok za námi v létě na Vysoké Pole samozřejmě přijedou Američani – a tentokrát jich bude dokonce rekordních šestnáct! Čeká nás toho hodně. V rámci našeho mysteriózního tématu budeme hledat nejen odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec (a to i přestože náš kemp nebude v pořadí čtyřicátý druhý, ale třináctý). Čekají nás totiž také hry, zajímaví hosté, worshopy a – last but not least – výuka angličtiny plná zážitků.

Už není tajemstvím, že letošní téma je Mystery. To i spoustu zajímavých věcí s námi můžete zjišťovat na facebooku, kde nás najdete pod jménem EC Live, nebo na našich webových stránkách eclive.cz. Zde je zároveň již spuštěna registrace, takže neváhejte a zajistěte si své místo na letošním záhadném kempu. První z Vás se už rozhodli jít příkladem, ostatních přihlášek už se nemůžeme dočkat! Neváhejte a přihlaste se také, ať je nás v létě na řešení základní otázku života, vesmíru a vůbec víc než myší.Těšíme se na Vás! Přípravný tým EC Live

 

Povídej, naslouchám!
Život je k neunesení? Cítíte se sami? Nejde to ve dvou? Není to na diagnózu, ale ani na sdílení s nejbližšími? Dlouho už stůněte? Potřebujete konzultaci? Ocenili byste chvilku střízlivého rozhovoru? Rádi byste, aby se někdo ptal po směru vašich myšlenek?   To je přesně to, co nabízí čtveřice žen a jeden muž s terapeutickými zkušenostmi a odpovídajícím vzděláním od psychologie přes teologii až po sociální práce. Poradenská činnost je poskytována zásadně bezplatně a diskrétně pro širokou veřejnost v Novém kostele Církve bratrské. Služba naslouchání a rozhovoru je poskytována bez rozdílu věku a bez ohledu na vyznání. A úplně stejně tak i lidem bez vyznání.  
Každé úterý od 13.00 – 16. 00, případně dle domluvy v Novém kostele v Litomyšli, Svitavská 1222, případně dle domluvy. Do poradny je možné objednat se na telefonu: 733 619 141 a na emailu: poradna@novykostel.cz 

 
 

Občanská poradna v Novém kostele poskytuje služby v úterý od 13:00 do 16:00 hodin. Klienti se objednávají na telefonech 461 723 758 a 731 604 683. Službu poskytuje Oblastní Charita v Poličce.

Sanace rodiny, Farní Charita v Litomyšli, prosí o spolupráci při pomoci potřebným rodinám. Můžete se na Sanaci rodiny obracet s jakýmkoliv materiálem, stačí se dotázat. Vždy se obracejte na Radka Bořka 734 642 312 

Podpora pěstounských rodin, sestra Dagmar Stříteská, hledá nové pěstouny či kontakty, ze kterých by mohli vyrůst noví pěstouni. Adresa: ppr@lit.cz a tel: 739 344 699 a 734 367 

Kontakty: Nový kostel Církve bratrské, kazatel Daniel Kvasnička, Moravská 1222, 570 01 Litomyšl. Telefon (služební): 733 619 141, mobil: 604 947 739; Email: daniel@novykostel.cz a internetové stránky www.novykostel.cz a jsem-samorost.cz web kazatele s texty kázání www.nabeton.info 

Život sboru, jednotlivé akce a provoz Nového kostela jsou financovány z příspěvků a darů. Skládáme se v pravidelných měsíčních příspěvcích zasílaných na bankovní účet sboru ve FIO bance (2700275346/2010) nebo v jednotlivých částkách sbírek do schránky u vchodu do kostela. Všem dárcům, pravidelným i mimořádným, velice děkujeme. Zprávy o našem hospodaření budeme vhodným způsobem průběžně zveřejňovat.
facebook
twitter

Nechcete již nadále odebírat tyto e-maily?
To nás mrzí. Odhlásit se můžete zde